BIBLIOTEKA

Nasza biblioteka jest jedną z największych bibliotek szkolnych w Polsce. Posiadamy zbiór ok. 17 tys. woluminów, na który składa się literatura popularno-naukowa, beletrystyka, polska i światowa literatura piękna, literatura dla dzieci i młodzieży, poezja, lektury i wiele innych. Udostępniamy także podręczniki, z możliwością wypożyczenia na cały rok szkolny.

Nasz księgozbiór systematycznie się powiększa dzięki ciągłym zakupom nowości. W tym procesie może uczestniczyć każdy czytelnik poprzez sugerowanie ciekawych tytułów. Dzięki temu biblioteka „żyje” i odpowiada na faktyczne potrzeby czytelnicze.

Różnorodność tytułów powoduje, że uczniowie nie wypożyczają książek tylko dla siebie, ale także dla rodziców, dziadków, rodzeństwa – do czego zachęcamy i z czego mamy satysfakcję.

biblioteka image

Czytelnia

Czytelnia jest ważnym miejscem naszej biblioteki. Uczniowie spędzają tu czas na przerwie, na zastępstwach, czytają, odrabiają lekcje, korzystają z komputerów. Biblioteka jest obecnie także centrum multimedialnym, dlatego każdy ma wolny dostęp do Internetu, może pobierać i drukować potrzebne materiały. W czytelni można również skorzystać z encyklopedii, słowników, wydawnictw albumowych, a także materiałów multimedialnych. Ponad to udostępniamy aktualne czasopisma i gazety np. „Wiedza i życie”, „Świat nauki”, „Polityka”, „Wprost”, „Gazeta Wyborcza”. Oprócz tego czytelnia jest miejscem wystaw okolicznościowych, międzyszkolnych i szkolnych konkursów, miejscem spotkań Klubu Książki Historycznej i wielu wydarzeń z życia szkoły.

biblioteka image
biblioteka image
biblioteka image
biblioteka image

Wypożyczalnia

Wypożyczalnia to serce biblioteki. Tutaj udostępniamy naszym uczniom lektury, tu doradzamy co warto przeczytać, zachęcamy. Często znamy tak dobrze naszych czytelników, że rozumiemy się bez słów, czasem pomagamy wybrać kierunek komuś, kto jeszcze nie jest pewny swoich zainteresowań, ale zawsze cieszy nas każda przeczytana z przyjemnością książka.

Osobne pomieszczenie w wypożyczalni zajmuje poezja oraz Biblioteka Analiz Literackich.

biblioteka image
biblioteka image

Księgozbiór popularnonaukowy

Księgozbiór popularnonaukowy oferuje pozycje z szerokiego zakresu dziedzin. Można tu znaleźć praktycznie wszystko, co jest potrzebne do przygotowania prezentacji maturalnej, pracy domowej, nawet tej sięgającej poza program nauczania. Z tych zbiorów często korzystają też nasi absolwenci, będący już na studiach.

biblioteka image
biblioteka image

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi |Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl