OSIĄGNIĘCIA W DYDAKTYCE 2018/2019

02.10.2018
W dniu 28 września 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki.
Uczniowie klasy 1A LO przeprowadzili krótki test z tabliczki mnożenia, w którym wszyscy chętnie uczestniczyli.
Klasyfikacja medalowa:
1.Wojciech Ulatowski
2. Jarosław Milczarek
3. Hanna Karska - Buczek
4. Kamil Dyjankiewicz
5. Beata Gralewska
6. Marcin Augustyniak
7. Monika Danielak

Gimnazjum
1. Jakub Burzyński
2. Dominik Krupiak
3. Michał Serwatka
4. Mateusz Fajst
5. Oleksii Bondarenko
6. Patrycja Kasińska
7. Patryk Szteleblak
8. Klaudia Sztajnkowska
9. Oliwia Matczak
10. Łucja Ślusarz
11. Katarzyna Palmowska
12. Agnieszka Siudek
13. Roksana Wawrowska
14. Patryk Olejniczak
15. Martyna Lewandowska
16. Julia Sobczak
17. Julia Doliwa
18. Mateusz Mozer

Liceum
1. Martyna Golańska – 1C
2. Julia Kołoszczyk – 3B
3. Aleksandra Staniszewska – 3B
4. Aleksandra Wankiewicz – 3B
5. Oskar Banaszek – 3B
6. Michał Wróblewski – 3B
7. Julia Drabińska – 3B
8. Weronika Grzegorczyk – 3B
9. Anastasia Prydvorova – 2A
10. Marcel Zemła – 2A
11. Juliusz Nowak – 2A

Życzymy dalszych sukcesów
Nauczyciele Matematyki

image image
image image
image

15.09.2018
Z dyplomem w ręce i z bagażem doświadczeń! Właśnie powrócił z kilkudniowej wizyty w Moskwie p. Kamil Dyjankiewicz, nauczyciel języka rosyjskiego, który (jako jedyny polski nauczyciel) odebrał tytuł laureata XVIII Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego dla nauczycieli-rusycystów. Uroczysta ceremonia nagrodzenia pedagogów odbyła się w Białej Sali Urzędu Miasta Moskwy.
W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział delegacje z 23 krajów świata, w tym m.in. z Tadżykistanu, Francji, Indii, a nawet Afganistanu. Tematem pracy konkursowej był esej: „Język rosyjski bez sankcji. Profesjonalizm czy odwaga potrzebne są współczesnemu nauczycielowi-rusycyście”. W swojej pracy nasz nauczyciel przedstawił sytuację języka rosyjskiego w Polsce oraz problemy, z jakimi boryka się każdego dnia (m.in. mała ilość materiałów do nauki, spadek popularności języka w kraju).
Podczas kilkudniowej wizyty w Moskwie p. Kamil Dyjankiewicz przeszedł również w Instytucie Puszkina kurs podwyższający kwalifikacje zawodowe „Język rosyjski w globalnej przestrzeni” (aktualne problemy). Podczas wielogodzinnych zajęć nauczyciel zapoznał się m.in. z nowymi podręcznikami oraz ciekawymi metodami nauczania języków obcych. Melodią z piosenki „Egzaminy wkrótce się kończą” rozpoczęła się zaś wizyta w Szkole Ogólnokształcącej nr 1500 w Moskwie im. Puszkina. P. Kamil Dyjankiewicz uczestniczył w innowacyjnych lekcjach otwartych oraz zapoznał się możliwościami, jakie daje społeczności szkolnej elektroniczna karta. Podczas spotkania z moskiewskimi nauczycielami dyskutowano również o możliwości organizacji międzynarodowej wymiany młodzieży i nauczycieli.
Pan Kamil Dyjankiewicz odwiedził redakcję Gazety Rosyjskiej, głównego organizatora konkursu, w której zapoznał się z trudną pracą dziennikarza, udzielił także wywiadu jednemu z nich. Podczas pobytu w Moskwie nasz rusycysta uczestniczył w bogatym programie kulturalnym, zwiedzając m.in. Plac Czerwony, Kreml, obejrzał także przedstawienie „Pies na sianie” w Teatrze Satyry i Narodowe Show Rosji – balet „Kostroma”.
Jak podaje nasz nauczyciel – „to był wspaniały wyjazd, który na długi czas pozostanie w mojej pamięci. Nowe znajomości zaś staną się początkiem wieloletniej przyjaźni”.

image image
image image
image imageWSZYSTKIE AKTUALNOŚCI Z LAT POPRZEDNICH
SĄ W ARCHIWUM

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl