OSIĄGNIĘCIA W DYDAKTYCE 2017/2018

19.06.2018
Z satysfakcją informujmy, że praca plastyczna Michała Samulczyka /2d/ w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Z piłką przez kontynenty. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej – Rosja 2018” otrzymała wyróżnienie! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 26 września w Rudzie Śląskiej. Gratulacje!!!

image

04.05.2018
Dnia 24 kwietnia 2018 roku na terenie naszej szkoły odbyły się cykliczne konkursy: MISTRZ ORTOGRAFII i MISTRZ KALIGRAFII.
Z przyjemnością informujemy, że ich laureatami zostali następujący uczniowie:

Konkurs Mistrz Ortografii 2018:
-I miejsce: Dawid Kaźmierski z klasy IIId;
-II miejsce: Roksana Wawrowska z klasy IIa oraz Karolina Krzemińska z klasy IIc;
-III miejsce: Oliwia Matczak z klasy IIa,
Jakub Świątkiewicz oraz Damian Mikulski z klasy IId.

Konkurs dla Uczniów Dyslektycznych Mistrz Kaligrafii 2018:
-I miejsce: Natalia Stala z klasy IId,
-II miejsce: Oskar Marczak z klasy IIIa,
-III miejsce: Michał Samulczyk z klasy IId.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursach. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, którzy w czwartek, 26 kwietnia 2018 roku, podczas uroczystości Święta Szkoły zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

Organizatorzy:
Teresa Stępniak
Hanna Karska-Buczek

image image
image image
image image

27.04.2018
Dnia 26 kwietnia, w ramach obchodów Dnia Patrona, odbyła się gra terenowa Bieg Staszica, w której wzięli udział przedstawiciele klas ZSO nr 8. Podczas biegu uczniowie wykonywali różne zadania, m.in.: układali puzzle, rozegrali krótki mecz w trambambulę, rozwiązywali krzyżówkę czy poznawali łacińskie nazwy roślin. Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy ukończonego biegu, a przedstawicielkom klasy 1A liceum (Natalii Łabaziewicz i Wiktorii Kołodziejczyk) zwycięstwa. Do zobaczenia za rok.
Organizator: Marta Grzegorczyk oraz klasa 2 A LO

27.04.2018
W związku z obchodami Dnia Patrona 23 kwietnia odbył się Konkurs wiedzy o Stanisławie Staszicu. Uczestnicy przygotowujący się do udziału w konkursie musieli zapoznać się z życiorysem naszego patrona oraz z ciekawostkami na jego temat. Bardzo szczegółową wiedzę zaprezentowała Julia Kołoszczyk z klasy 2B liceum, zajmując tym samym I miejsce. II miejsce w konkursie zajął Igor Ciach z kl. II b gimnazjum, natomiast III miejsce Dawid Pietrowski z kl. II d gimnazjum. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa.
Organizator konkursu: Marta Grzegorczyk

27.04.2018
Dnia 13 kwietnia, na tydzień przed egzaminem gimnazjalnym, odbył się konkurs wiedzy o lekturach Oko w oko z lekturą. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas III. Wyłoniono następujących zwycięzców:
Miejsce I - Aleksandra Zielińska 3b
Miejsce II- Patryk Osmalak 3a
Miejsce III- Mateusz Iwaszko 3a
Wyróżnienie- Jakub Robak 3a
Gratulujemy!
Organizator: Marta Grzegorczyk

12.04.2018
1 kwietnia na Wydziale Prawa UŁ odbyła się uroczystość podsumowująca Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Wśród setek najlepszych z najlepszych z całego województwa łódzkiego znalazła się uczennica naszego gimnazjum - Weronika Halustova /2a/, laureatka z języka rosyjskiego, która odebrała z rąk łódzkiego kuratora oświaty nagrodę oraz pamiątkowy dyplom. Gratulacje!!

image image

22.03.2018
Dnia 21 marca nasza szkoła wzięła udział w Dniu Nowych Technologii w Edukacji pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz European Schoolnet. W szkole odbywały się różne przedsięwzięcia, mające na celu propagowanie nowoczesnych technologii w nauczaniu. Klasa 3d wzięła udział w lekcji na temat: Infekcje przenoszone drogą płciową. AIDS: drogi zakażenia, profilaktyka, aspekt społeczny. Lekcję poprzedziła interankieta na temat podstawowej wiedzy z zakresu HIV i AIDS, której wyniki ukazały się na komputerze nauczyciela. Następnie uczniowie w oparciu o program Nearpod oglądali online prezentację w swoich smartfonach, która była sterowana przez p. Kamila Dyjankiewicza na komputerze stacjonarnym. Po części teoretycznej uczniowie utrwalali swoje wiadomości przy pomocy magicznych wzorków aplikacji Plickers, sczytywali pytania zaszyfrowane QR Kodami, grali w Kahoot!, a na koniec rysowali - oczywiście w swoich smartfonach. W pracowni informatycznej natomiast uczniowie 35 Gimnazjum oraz 47 LO, składali i programowali roboty LEGO MindStorms EV3, obejrzeli prezentację multimedialną oraz krótki film dotyczący ochrony danych osobowych i bezpiecznego korzystania z Internetu. Młodzież grała także w Forza Motosport na szkolnym x-box one. Na koniec zajęć testowaliśmy zaprogramowane roboty. Wszyscy wspaniale się bawili!
Organizatorzy:
Ewa Zych
Ewa Buchowicz
Kamil Dyjankiewicz
Adam Marcinkowski

image image
image image
image image
image image
image image

16.03.2018
Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy IIA naszego liceum, Filip Przytuła, zdobył pierwsze miejsce w kategorii "Eko-wynalazek" za pracę "Zróbmy sobie mydło", a uczennica klasy IIB, Aleksandra Lejtner w tej samej kategorii zdobyła wyróżnienie za pracę " Eko-piękno".
Serdecznie gratulujemy laureatom i pozostałym naszym uczniom liceum i gimnazjum uczestniczącym w Seminarium.
Opiekunowie: Sławomira Matuszko i Marta Supernat

image image
image image
image

15.01.2018
Miło nam poinformować o wynikach konkursu z jęcyka angielskiego:
I miejsce w szkole i 13 w województwie zdobył Jakub Mazur z klasy 3b.
II miejsce zdobył Igor Ciach z klasy 2b.
III miejsce zdobył Jakub Bartczak z klasy 3b.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na apelu. Raz jeszcze serdeczne gratulacje i zapraszam do wzięcia udziału w wiosennej odsłonie konkursu ogólnopolskiego.

11.12.2017
Dnia 4.12.2017, w sali konferencyjnej odbył się III Konkurs Poezji Wielojęzycznej „Ponad granicami”.

Laureatami zostali:
Recytacja w języku polskim:
I miejsce – Oliwia Łuczyńska kl. I B/LO
II miejsce – Maja Baruch kl. II B/LO
III miejsce – Mateusz Iwaszko kl. III a/G
Wyróżnienia - Artur Brochman kl. I A/LO
- Julia Doliwa kl. II a/G

Recytacja poezji obcojęzycznej:
I miejsce – Marcel Kamiński kl. III d/G
II miejsce – Weronika Halustowa kl. II a/G
III miejsce – Elwira Halustowa kl. I C/LO
Wyróżnienia – Dawid Kaźmierski kl. III d/G
- Igor Ciach kl. II b/G

Nagroda publiczności – Marcel Kamiński kl. III d/G

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Serdeczne podziękowania składamy prowadzącym:
Oskarowi Marczakowi - kl. III a/G oraz
Oliwii Bobińskiej - kl. III a/G

Za obsługę techniczną imprezy dziękujemy Jakubowi Paczesiowi z klasy I A/LO, a za oprawę muzyczną Weronice Halustowej z kl. II a/G.

Organizatorzy:
mgr Hanna Karska-Buczek
mgr Teresa Stępniak
mgr Joanna Wilczyńska
mgr Joanna Janus

image image
image image
image image

06.12.2017
Z przyjemnością informujemy, że w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu z języka angielskiego Test Your Skills dla uczniów gimnazjum zwyciężyli:
1 miejsce: Igor Ciach kl.2b
2 miejsce: Przemysław Słupski kl.2b
3 miejsce: Jakub Mazur kl.3b

Gratulacje! Wręczenie nagród odbędzie się w czasie najbliższego apelu.

14.11.2017
W ramach obchodów "Światowego Tygodnia Świadomości Dysleksji" uczniowie klas II naszego gimnazjum uczestniczyli w Turnieju Scrabble. Wszystkie reprezentacje klas wspaniale poradziły sobie z układaniem wyrazów, jednak mistrzami słowotwórstwa okazali się panowie z klasy II d. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną zabawę zapraszając do kolejnego uczestnictwa za rok.

image image
image image

13.11.2017
Miło nam poinformować, że w dniu 10.11.2017 z okazji obchodów Święta Niepodległości – honorową odznakę „Za zasługi dla miasta Łodzi” otrzymał dyrektor naszej szkoły Pan Wojciech Ulatowski.

image image

10.10.2017
Dzisiaj, 10 października 2017 roku, w pięknym i dostojnym miejscu, bo w Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala konkursu „Nauczyciel Roku 2017”, organizowanego od 2002 roku przez „Głos Nauczycielski”. Spośród setek kandydatur nauczycieli z całej Polski jury konkursowe wybrało 13 najlepszych, którzy otrzymali nominacje do tego zaszczytnego tytułu. Znalazł się wśród nichnaszkolega, Kamil Dyjankiewicz, nauczyciel języka rosyjskiego i wychowania do życia w rodzinie, człowiek z wielką pasją i sercem dla młodzieży. Tym razem skończyło się na nominacji do tytułu, ale wszyscy cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu, jakim jest obecność Kamila w gronie Najlepszych z Najlepszych. Jednocześnie nasza szkoła, w której Kamil zdobywał pierwsze zawodowe szlify, otrzymała tytuł „Szkoły na medal”, co jest pięknym podziękowaniem dla całej naszej społeczności oraz mobilizacją do dalszej wytężonej pracy i osiągania kolejnych sukcesów. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Kamila!
Artykuł na stronie Głos Nauczycielski.

10.10.2017
Jest nam bardzo miło powiadomić, że nasze Gimnazjum otrzymało certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2016/17 w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Nauczyciele informatyki: Ewa Buchowicz, Ewa Żebrowska-Zych, Adam Marcinkowski

sport image

09.10.2017
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu „Learn2Move, Move2Learn” zorganizowanego przez Komisję Europejską w Brukseli z okazji 20-lecia Erasmusa. Nagrodą w konkursie, który odbywał się w ubiegłym roku szkolnym jest refundacja kosztów podróży dla uczniów naszej szkoły do zaprzyjaźnionej placówki w innym kraju w ramach wymiany uczniowskiej. Wyjazd naszych uczniów do szkoły w Lillebonne koło Rouen we Francji odbędzie się pod koniec obecnego roku szkolnego. Autorami tego sukcesu są uczniowie naszego liceum: Artur Poteraj, Miłosz Podkowski, Paweł Supernat, Bartek Kowalski z klasy 1 A, Bartek Stolecki i Konrad Goszczyński z klasy 1 C. W projekcie uczestniczyli także Nikodem Polatowski, Dominik Trafalski, Zuzanna Turniak i Jakub Siuta którzy są również absolwentami naszego gimnazjum. Opiekunem projektu jest p. Katarzyna Sławińska.


Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl