OSIĄGNIĘCIA W DYDAKTYCE 2017/2018

15.01.2018
Miło nam poinformować o wynikach konkursu z jęcyka angielskiego:
I miejsce w szkole i 13 w województwie zdobył Jakub Mazur z klasy 3b.
II miejsce zdobył Igor Ciach z klasy 2b.
III miejsce zdobył Jakub Bartczak z klasy 3b.

Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się na apelu. Raz jeszcze serdeczne gratulacje i zapraszam do wzięcia udziału w wiosennej odsłonie konkursu ogólnopolskiego.

11.12.2017
Dnia 4.12.2017, w sali konferencyjnej odbył się III Konkurs Poezji Wielojęzycznej „Ponad granicami”.

Laureatami zostali:
Recytacja w języku polskim:
I miejsce – Oliwia Łuczyńska kl. I B/LO
II miejsce – Maja Baruch kl. II B/LO
III miejsce – Mateusz Iwaszko kl. III a/G
Wyróżnienia - Artur Brochman kl. I A/LO
- Julia Doliwa kl. II a/G

Recytacja poezji obcojęzycznej:
I miejsce – Marcel Kamiński kl. III d/G
II miejsce – Weronika Halustowa kl. II a/G
III miejsce – Elwira Halustowa kl. I C/LO
Wyróżnienia – Dawid Kaźmierski kl. III d/G
- Igor Ciach kl. II b/G

Nagroda publiczności – Marcel Kamiński kl. III d/G

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Serdeczne podziękowania składamy prowadzącym:
Oskarowi Marczakowi - kl. III a/G oraz
Oliwii Bobińskiej - kl. III a/G

Za obsługę techniczną imprezy dziękujemy Jakubowi Paczesiowi z klasy I A/LO, a za oprawę muzyczną Weronice Halustowej z kl. II a/G.

Organizatorzy:
mgr Hanna Karska-Buczek
mgr Teresa Stępniak
mgr Joanna Wilczyńska
mgr Joanna Janus

image image
image image
image image

06.12.2017
Z przyjemnością informujemy, że w kolejnej edycji Szkolnego Konkursu z języka angielskiego Test Your Skills dla uczniów gimnazjum zwyciężyli:
1 miejsce: Igor Ciach kl.2b
2 miejsce: Przemysław Słupski kl.2b
3 miejsce: Jakub Mazur kl.3b

Gratulacje! Wręczenie nagród odbędzie się w czasie najbliższego apelu.

14.11.2017
W ramach obchodów "Światowego Tygodnia Świadomości Dysleksji" uczniowie klas II naszego gimnazjum uczestniczyli w Turnieju Scrabble. Wszystkie reprezentacje klas wspaniale poradziły sobie z układaniem wyrazów, jednak mistrzami słowotwórstwa okazali się panowie z klasy II d. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i wspólną zabawę zapraszając do kolejnego uczestnictwa za rok.

image image
image image

13.11.2017
Miło nam poinformować, że w dniu 10.11.2017 z okazji obchodów Święta Niepodległości – honorową odznakę „Za zasługi dla miasta Łodzi” otrzymał dyrektor naszej szkoły Pan Wojciech Ulatowski.

image image

10.10.2017
Dzisiaj, 10 października 2017 roku, w pięknym i dostojnym miejscu, bo w Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się uroczysta gala konkursu „Nauczyciel Roku 2017”, organizowanego od 2002 roku przez „Głos Nauczycielski”. Spośród setek kandydatur nauczycieli z całej Polski jury konkursowe wybrało 13 najlepszych, którzy otrzymali nominacje do tego zaszczytnego tytułu. Znalazł się wśród nichnaszkolega, Kamil Dyjankiewicz, nauczyciel języka rosyjskiego i wychowania do życia w rodzinie, człowiek z wielką pasją i sercem dla młodzieży. Tym razem skończyło się na nominacji do tytułu, ale wszyscy cieszymy się i jesteśmy dumni z sukcesu, jakim jest obecność Kamila w gronie Najlepszych z Najlepszych. Jednocześnie nasza szkoła, w której Kamil zdobywał pierwsze zawodowe szlify, otrzymała tytuł „Szkoły na medal”, co jest pięknym podziękowaniem dla całej naszej społeczności oraz mobilizacją do dalszej wytężonej pracy i osiągania kolejnych sukcesów. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Kamila!
Artykuł na stronie Głos Nauczycielski.

10.10.2017
Jest nam bardzo miło powiadomić, że nasze Gimnazjum otrzymało certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2016/17 w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Nauczyciele informatyki: Ewa Buchowicz, Ewa Żebrowska-Zych, Adam Marcinkowski

sport image

09.10.2017
Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem konkursu „Learn2Move, Move2Learn” zorganizowanego przez Komisję Europejską w Brukseli z okazji 20-lecia Erasmusa. Nagrodą w konkursie, który odbywał się w ubiegłym roku szkolnym jest refundacja kosztów podróży dla uczniów naszej szkoły do zaprzyjaźnionej placówki w innym kraju w ramach wymiany uczniowskiej. Wyjazd naszych uczniów do szkoły w Lillebonne koło Rouen we Francji odbędzie się pod koniec obecnego roku szkolnego. Autorami tego sukcesu są uczniowie naszego liceum: Artur Poteraj, Miłosz Podkowski, Paweł Supernat, Bartek Kowalski z klasy 1 A, Bartek Stolecki i Konrad Goszczyński z klasy 1 C. W projekcie uczestniczyli także Nikodem Polatowski, Dominik Trafalski, Zuzanna Turniak i Jakub Siuta którzy są również absolwentami naszego gimnazjum. Opiekunem projektu jest p. Katarzyna Sławińska.


Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl