INNE OSIĄGNIĘCIA 2017/2018

18.02.2018
13.02.2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w imprezie ostatkowej. Podczas korowodu przebierańców zaprezentowali swoje stroje, przy których wykazali się inwencją twórczą. W trakcie pokazu wyłoniono zwycięzców konkursu na najciekawszy strój. W kategorii nauczycieli wygrał Pan Dyrektor Wojciech Ulatowski, natomiast wśród uczniów pierwszą nagrodę zdobył uczeń klasy IIb gimnazjum, Dominik Krupiak. Z kolei klasa IIa gimnazjum wygrała w konkursie na najliczniej przebraną klasę. Na zwycięzców czekały słodkie upominki.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok.

16.02.2018
15 lutego, w ramach wieloletniej współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim, lekcje w klasie 3d poprowadziła rodowita Rosjanka, p. dr Elena Nevzorova -Kmech, która na co dzień pracuje w Zakładzie Przekładu i Dydaktyki Instytutu Rusycystyki w Łodzi. Jak przystało na klasę sportową tematem zajęć nie mogło być nic innego jak sport. Przez 2h lekcyjne nasi młodzi szczypiorniści zapoznali się nie tylko z historią sportu w Rosji, ale w przyjemny sposób, przy pomocy gier i zabaw, nauczyli się m.in. dyscyplin sportowych oraz dowiedzieli się, jak po rosyjsku nazwać sprzęt sportowy. Uczniowie wyszli z lekcji bardzo zadowoleni i liczą na kolejne spotkanie z panią Leną.

image image
image image
image image

21.12.2017
Dnia 13 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się Bal Gimnazjalny, coroczna impreza dla trzecioklasistów, w tym roku pod hasłem „W romantycznym nastroju”. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej przemówieniem przewodniczącej Rady Rodziców, p. Edyty Kamińskiej, która w imieniu rodziców podziękowała dyrekcji szkoły, wychowawcom klas trzecich i nauczycielom za trud wychowania i edukacji, pomoc, cierpliwość i życzliwość okazywaną każdego dnia dzieciom. Następnie słowami: „ Poloneza czas zacząć” pan dyr. Wojciech Ulatowski oficjalnie rozpoczął Bal Gimnazjalny, a uczniowie przepięknie zatańczyli poloneza, którego układ choreograficzny opracowała pani Dorota Podkowska. Po części oficjalnej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia klasowe, a następnie uczestnicy Balu udali się do sali konferencyjnej na program artystyczny, podczas którego uczniowie prezentowali swoje talenty, wcielając się w role tancerzy i piosenkarzy. Część artystyczną zakończyła prezentacja multimedialna pod tytułem „To już było i nie wróci więcej...”, która przypomniała uczniom wspaniałe chwile spędzone w 35 Gimnazjum w Łodzi. Następnie młodzież bawiła się w rytmie największych przebojów dyskotekowych, nad doborem których czuwał profesjonalny DJ. Nie zabrakło także pysznego jedzenia, przygotowanego przez rodziców uczniów. Jak przystało na prawdziwy Bal, dokonano wyboru Królowej i Króla Balu, którymi w tym roku zostali Martyna Brędowska z klasy IIIc oraz Marcel Kamiński z klasy IIId.
Gratulujemy!
„Szkoda, że Bal nie mógł trwać dłużej. Bawiliśmy się wspaniale!”- takie słowa padały z ust trzecioklasistów. Uczniowie są wdzięczni wychowawcom i rodzicom, że dzięki ich wysiłkowi i doskonałej organizacji Balu przeżyli cudowne chwile, które na zawsze pozostaną w ich pamięci.

image image
image image
image image
image image

21.12.2017
Informujemy, że w dniu 18.12.2017 odbyło się posiedzenie Komisji ws wniosków złożonych do Budżetu Uczniowskiego 2017/2018. Na posiedzeniu podsumowano przebieg pierwszej części projektu, dokonano czynności sprawdzających oraz podjęto decyzje umożliwiające kontynuacje projektu.
· Wydano 18 kart do złożenia wniosku.
· Wpłynęły 4 wnioski.
· Wszystkie 4 wnioski zostały zaakceptowane pod względem formalnym.
· Pozytywnie zaopiniowano 3 wnioski.
· Negatywnie zaopiniowano 1 wniosek (proponowane zadanie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa).
· Przyporządkowano numery do poszczególnych wniosków.

NUMER
WNIOSKU
NAZWA PROJEKTU KOSZT
S.01 Reaktywacja radiowęzła szkolnego
(aula, korytarze)
250,00
S.02 Zakup stołów do gry w trambambulę
(piłkarzyki)
750,00
S.03 Doposażenie auli w ławki i krzesła 1 000,00

W dniu 20.12.2017 odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji z wnioskodawcami, na którym ustalono zasady prowadzenia kampanii promocyjnej wniosków w terminie 02-24.01.2018

21.12.2017
W przedświąteczną środę klasa 3d wraz ze swoich wychowawcą, p. Kamilem Dyjankiewiczem, udała się na Laser Games. Chłopcy zostali podzieleni na cztery drużyny, wyposażeni w specjalne kaski z sensorami i podczas 40-minutowej gry starali się zdobyć jak najwięcej punktów, strzelając do przeciwnika. Atmosferę niesamowitości wzmagały dodatkowe efekty specjalne, świetlne oraz ostra muzyka. W grze udział wziął także p. Kamil Dyjankiewicz. Była to jedyna taka okazja, by móc.....postrzelać do wychowawcy:).

image image
image image

18.12.2017
Dnia 14 grudnia 2017 roku klasa IIa w ramach projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur odwiedziła dawny pałac Karola Scheiblera, w którym od 1986 roku mieści się Muzeum Kinematografii. Ten neorenesansowy budynek z zewnątrz nie wygląda tak efektownie jak we wnętrzu. Zwiedzając wraz z przewodnikiem pałacowe pomieszczenia, podziwialiśmy piękną salę balową, ozdobne kominki i piece, przepiękną boazerię, płytki ceramiczne oraz alegoryczne malowidła na sufitach. Dzięki opowieści przewodnika poznaliśmy także historię rodziny Scheiblerów, która na trwałe zapisała się w tradycji wielokulturowej Łodzi. Ogromną atrakcją wycieczki było także zapoznanie się ze zbiorami Muzeum Kinematografii, w którym zgromadzone zostały filmy, plakaty, elementy scenografii oraz urządzenia techniczne związane z kinematografią. Niezwykle interesujący okazał się oryginalny i do dziś działający fotoplastykon, którego przeznaczenie poznaliśmy pod koniec naszego pobytu w pałacu K.Scheiblera. Zachęcamy inne klasy do odwiedzenia tego ciekawego miejsca, w którym historia spotyka się z teraźniejszością.
Opiekunowie projektu:
Hanna Karska-Buczek
Beata Gralewska

image image
image image
image image

10.12.2017
30 listopada 2017 odbyła się kolejna edycja imprezy promującejnaszą szkołę ”Świąteczny Worek Obfitości”. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało 5 szkół: Gimnazjum w Wiączyniu, Gimnazjum nr 31, SP nr 205, SP nr 199, SP nr 34. W świątecznej, uroczystej atmosferze powitaliśmy 150 uczniów i ich opiekunów. Dla naszych wspaniałych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek w postaci warsztatów, pokazów, wystaw i kiermaszów. Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie śpiewali kolędy korzystając ze specjalnie dla nich przygotowanych śpiewników, wykonywali ozdoby choinkowe z gliny oraz techniką origami, robili przywieszki do prezentów, wytwarzali kosmetyki, oglądali filmy o tematyce bożonarodzeniowej, degustowali potrawy świąteczne różnych narodów oraz lekkostrawne, świąteczne sałatki. Każda z grup odwiedziła również Kawiarenkę Wiedeńska, gdzie w niepowtarzalnym nastroju goście degustowali smakołyki przygotowane przez starszych kolegów i ich rodziców. Świąteczny kiermasz oferował wiele wyrobów naszych uczniów i nauczycieli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – idealnymi na upominki. Goście z żalem opuszczali naszą szkołę i obiecali udział w kolejnych imprezach. Zapraszamy wiosną na Eksperymentarium i Smaki Europy.
Koordynatorzy:
Ewa Krzyczmonik
Sławomira Matuszko
MałgorzataStosio

image image
image image
image image
image image

03.12.2017
W listopadzie klasy trzecie wraz z wychowawcami: Hanną Karską-Buczek, Sławomirą Matuszko, Joanną Wiszniewską oraz Kamilem Dyjankiewiczem pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jej głównym celem była wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Podczas oglądania wystawy stałej panie przewodnik skupiły się na tematyce świąt żydowskich. Dzięki ich opowieści dowiedzieliśmy się, jak nazywają się najważniejsze dla Żydów święta, a także w jaki sposób wyznawcy judaizmu je obchodzą. Drugą część wycieczki stanowił spacer po żydowskiej Warszawie. Odwiedziliśmy m.in. cmentarz żydowski z symbolicznym pomnikiem Janusza Korczaka, a także obejrzeliśmy nagrobek Marka Edelmana, lekarza związanego z Łodzią. Następnie, przemierzając teren dawnego getta, zapoznawaliśmy się z tematyką Holokaustu, poszerzając w ten sposób wiedzę i przygotowując się do omawiania na języku polskim literatury związanej z drugą wojną światową. Wycieczka do Warszawy była ciekawą lekcją historii i tolerancji.

image image
image image
image image

15.11.2017
14 listopada obchodziliśmy Dzień Cukrzycy. Tego dnia uczniowie klasy 3c i 3a gimnazjum przygotowali wystawę plakatów, dzięki której można zapoznać się z informacjami dotyczącymi nie tylko samej choroby, jaką jest cukrzyca ale również ze sposobami jej zapobiegania.
Święto ma zwrócić uwagę na globalny wymiar cukrzycy, zwiększyć świadomość społeczną na temat tej choroby i promować właściwe działania profilaktyczne. Światowy Dzień Cukrzycy przypomina, że liczba przypadków cukrzycy wzrasta i nadal będzie wzrastać, o ile nie zostaną podjęte działania prewencyjne. Tego dnia uczniowie klasy 3c rozdawali w szkole ulotki informacyjne, które sami przygotowali dotyczące objawów, jakie towarzyszą cukrzycy.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się na 3 piętrze przy sali AIII8. Marta Smulik-Gruska

image image
image image

15.11.2017
W roku szkolnym 2017/2018 klasa IIa rozpoczęła realizację projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur. W ramach tego projektu dnia 9 XI 2017 roku gościliśmy na terenie naszej szkoły przedstawiciela Muzeum Miasta Łodzi, Łodzianina Roku 2016, pana Cezarego Pawlaka, który zapoznał uczniów z genezą wielokulturowej Łodzi. Podczas oglądania prezentacji i słuchania ciekawej opowieści naszego gościa, uczniowie klasy IIa mieli okazję poznać historię rodzinnego miasta, a także uświadomić sobie, co sprawiło, że ludzie różnej narodowości pojawili się na terenie szybko rozwijającego się miasta przemysłowego, jakim w XIX wieku stawała się Łódź. W kolejnych miesiącach tego roku szkolnego będziemy odbywać wycieczki w poszukiwaniu śladów wielokulturowości w naszym mieście.
Pierwszą zaplanowaliśmy już na grudzień. Pojedziemy wówczas do Muzeum Kinematografii, czyli dawnego pałacu Karola Scheiblera.
Poznawanie wielokulturowej Łodzi, jej zabytków, ma być także dla nas jedną wielką lekcją tolerancji.
Opiekunowie projektu:
Hanna Karska-Buczek
Beata Gralewska

image image

24.10.2017
W dniach od 16 do 20 października 2017 roku nasza szkoła, jak co roku od piętnastu lat, włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Jest to projekt Polskiego Towarzystwa Dysleksji, mający na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest dysleksja i z jakimi problemami borykają się osoby nią dotknięte. Stara się on także propagować różnorodne formy pomocy uczniom z dysleksją. W tym roku obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się pod hasłem: Czytanie - wyzwaniem i szansą dla ucznia z dysleksją. Na terenie naszej szkoły koordynatorem działań był Zespół do spraw dysleksji. Jak co roku przybliżone zostały sylwetki słynnych dyslektyków. Przeprowadzono warsztaty: logopedyczne, kreatywnego myślenia, sztuki pięknego czytania; konkursy; lekcje poświęcone tematyce dysleksji. Propagowano program edukacyjno-terapeutyczny Ortograffiti jako wsparcie dla dyslektyków. Uczniowie klasy II b, w ramach akcji Chłopaki czytają przedszkolakom, odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 163 , gdzie czytali dzieciom baśnie. Nauczyciele zaangażowani w działania: p.Joanna Wilczyńska, p.Marta Grzegorczyk, p. Hanna Karska-Buczek, p.Sławomira Matuszko, p.Joanna Pawlak, p.M.Pietrzykowska oraz p.Beata Batorowicz-Sebastjańska serdecznie dziękują wszystkim uczniom ZSO nr 8, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu. Wiemy, że uzyskany w ubiegłym roku szkolnym certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją zobowiązuje, dlatego staramy się wspierać naszych uczniów z dysleksją.

image image
image image
image image

22.10.2017
14.10.2017 r. uczniowie z Gimnazjum 35 i XLVII LO w ZSO nr 8 w Łodzi byli gospodarzami wizyty ponad 70 uczniów z izraelskiej szkoły Ort Shapira Regional School for Leadership in Engineering and the Arts z Kfar Saba. Uczniów przywitał p. Marek Kondraciuk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi oraz p. Wojciech Ulatowski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi. 47 LO w ZSO nr 8 w Łodzi od 2012, przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przy MEN, realizuje projekt "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Jego głównym założeniem jest organizacja spotkań i wymiany pomiędzy młodzieżą polską i izraelską. Spotkanie dwóch narodów, ich kultur i tradycji, w naszych czasach nabiera wyjątkowego znaczenia. Po oficjalnym powitaniu młodzież z naszej szkoły przedstawiła program artystyczny: "Tych miasteczek nie ma już", który opowiadał o historii społeczności polskiej wyznania mojżeszowego w Łodzi. Począwszy od śladów żydowskich osadników na terenie miasta w 1718, po czasy współczesne. Nie mogło oczyswiście zabraknąć w trakcie tego występu piosenek, zaaranżowanych przez p. Joannę Wiszniewską, które na trwałe wpisały się już w kanon muzyki żydowskiej – "Rebeka" - zaśpiewana przez Maję Baruch, "Warszawo ma"- w wykonaniu Weroniki Grzegorczyk, "Tak jak malował Pan Chagall"- zaprezentowana przez Aleksandrę Wankiewicz. W dalszej części spotkania uczniowie w grupach polsko – izraelskich wzięli udział w warsztatach integracyjnych prowadzone w języku angielskim oraz uczyli się poloneza i tańca izraelskiego "Nigun Atik". Na zakończenie uczestnicy obejrzeli występ przygotowany przez młodzież z Izraela, wręczyli upominki przygotowane przez Urząd Marszałkowski i wymienili się kontaktami na portalach społecznościowych, aby kontynuować nowe znajomości.
Spotkanie przygotowała p. Monika Szymczak.

image image
image image

16.10.2017
W dniu 13.10.2017 tradycyjnie obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji kilkoro wyróżniających się nauczycieli naszej szkoły otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły za działalność edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Hanna Karska-Buczek, p. Monika Szymczak, p. Beata Gralewska, p. Danuta Węgrowska, p. Monika Nagielska-Tamioła, p. Sławomira Matuszko, p. Marta Supernat, p. Maurycy Śmiechowicz, p. Dorota Podkowska, p. Maciej Woźniak, p. Joanna Wiszniewska oraz p. Karolina Wypiorczyk. Nagrody otrzymali również pracownicy administracji i obsługi.
Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców oraz uczniom klasy II c, którzy z własnej inicjatywy upiekli dla nas wspaniałe i pyszne torty z okazji Dnia Nauczyciela.

image image
image image
image image

10.10.2017
Dnia 6 października 2017 roku w sali konferencyjnej odbyło się podsumowanie całorocznego projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur, który realizowany był w obecnych klasach IIIa i IIIb w roku szkolnym 2016/2017 pod opieką wychowawców: Hanny Karskiej-Buczek i Sławomiry Matuszko. Uroczyste spotkanie uświetnili swą obecnością pan dyrektor Wojciech Ulatowski oraz pani dyrektor Marta Supernat. Uczniowie klasy IIIa zaprezentowali plakaty poświęcone wycieczkom odbytym w ramach projektu, a także przypomnieli najważniejsze wiadomości dotyczące wielokulturowej Łodzi. Klasa III b przygotowała ciekawe prezentacje multimedialne poświęcone kuchni niemieckiej, żydowskiej i rosyjskiej. Wypowiedziom uczniów przysłuchiwało się jury w składzie: p.Teresa Stępniak, p.Beata Batorowicz-Sebastjańska, p.Małgorzata Socha oraz p.Hanna Karska-Buczek. Zadaniem jurorów było wyłonienie najciekawszych prezentacji, które wkrótce zostaną nagrodzone. Uroczystość zakończyła się degustacją potraw różnych narodów, przygotowanych przez uczniów i rodziców klas uczestniczących w projekcie.Był to niewątpliwie najbardziej atrakcyjny i najsmaczniejszy punkt programu. Serdecznie dziękujemy Uczniom z klas IIIa i IIIb oraz Ich Rodzicom za ogromne zaangażowanie w realizację projektu.

image image
image image
image image

03.10.2017
Film Superbohaterowie nakręcony przez uczniów ZSO nr 8 w Łodzi i Pana Grzegorza Habryna. Został on zgłoszony przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi na Thessaloniki International Film Festival 2017.

03.10.2017
W dniach 28 i 29 września 2017 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Ślesina. Mieszkaliśmy w lesie, w pięknie położonym nad Jeziorem Ślesińskim ośrodku Gwarek. Pomimo dość chłodnego w tym roku września, pogoda nam dopisała, a świecące przez dwa dni słońce współgrało z naszymi dobrymi humorami. Uczniowie doskonale bawili się i poszerzali swą wiedzę oraz umiejętności podczas gry terenowej, integrowali się w czasie zabaw zespołowych oraz spacerów. Nie zabrakło także ogniska z kiełbaskami i śpiewem przy akompaniamencie gitary, a także pamiątkowych fotografii. Miło spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci!

image image
image image
image image

28.09.2017
Klasy: IIIa i IIIb w słoneczny wrześniowy dzień odwiedziły łódzki cmentarz żydowski. Była to ostatnia wycieczka w ramach projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur, którego realizację rozpoczęto w roku szkolnym 2016/2017. Nasz przewodnik, pan Hubert Rogoziński, przedstawiciel gminy żydowskiej, w Domu Przedpogrzebowym opowiedział nam o rytuałach związanych z pochówkiem Żydów. Następnie odbyliśmy spacer alejkami cmentarza, oglądając macewy i poznając ich symbolikę. Podziwialiśmy nagrobki znanych rodzin żydowskich, odwiedziliśmy także grób rodziców łódzkiego poety, Juliana Tuwima. Z zainteresowaniem przyglądaliśmy się nagrobkowi Izraela Poznańskiego,który nazywany jest ostatnim pałacem fabrykanta. Ogromne wrażenie wywarło na nas pole gettowe, na którym spoczywają łódzcy Żydzi-ofiary Holokaustu. Wycieczka ta była bardzo pouczającą lekcją historii i tolerancji.
Opiekunowie projektu:
Hanna Karska-Buczek
Sławomira Matuszko

image image
image image
image image

27.09.2017
Jest nam ogromnie miło poinformować, że Polskie Towarzystwo Informatyczne przyznało naszym pracowniom informatycznym po raz kolejny certyfikat Laboratorium ECDL, w którym mogą odbywać się egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.

image image

27.09.2017
Dyrektorzy i nauczyciele z SP nr 141 w Łodzi, SP nr 199 w Łodzi, SP nr 33 w Łodzi, Publicznej Szkoły Podstawowej "Mileszki" w Łodzi, Gimnazjum nr 33 w Łodzi, ZSO nr 1 w Łodzi i ZSO nr 8 w Łodzi brali udział w wizycie studyjnej w POLIN.
Organizatorką wyjazdu była nauczycielka Monika Szymczak.

image image
image image

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl