INNE OSIĄGNIĘCIA 2018/2019

21.10.2018
Dn.18.10.2018 r. uczniowie ZSO nr 8 gościli w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego na podsumowaniu działań edukacyjnych związanych ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza szkoła została zaproszona przez Pana Cezarego Pawlaka do projektu ODKRYWAMY STARY CMENTARZ W ŁODZI - BOHATEROWIE NIEPODLEGŁEJ w ramach programu realizowanego przez Muzeum Miasta Łodzi ŁÓDZKIE OBLICZA NIEPODLEGŁEJ. Projekt realizowany był przez uczniów klasy IA i IC XLVII LO oraz klasy IIIa Gimnazjum nr 35. Młodzież zgłębiała historię ojczyzny, śledząc losy łódzkich bohaterów, którzy spoczęli na Starym Cmentarzu w Łodzi. Efekty pracy prezentowali przed zaproszonymi gośćmi w Muzeum Miasta Łodzi.
Serdeczne podziękowania skierowane są do wszystkich, którzy wspierali działania projektowe, a w szczególności do Pana Dyrektora Wojciecha Ulatowskiego oraz Pani Dyrektor Marty Supernat za patronowanie naszym działaniom, do Pani Beaty Gralewskiej za pomoc w realizacji zadań projektowych,do Pani Małgorzaty Walkowskiej i Pani Teresy Stępniak za pomoc w przygotowaniu uroczystego podsumowania, do Pana Marcina Augustyniaka za konsultacje historyczne, do Łucji Ślusarz z kl.3a za oprawę muzyczną oraz Jakuba Paczesia z klasy 2A za obsługę techniczną imprezy. Uczniom pracującym przy projekcie dziękuję za ogromnego zaangażowanie i niezwykłe emocje, które ukazali podczas uroczystego podsumowania, godnie reprezentując ZSO nr 8.
Koordynator projektu: Hanna Karska-Buczek

image image
image image
image image
image image

18.10.2018
Z satysfakcją pragniemy poinformować, że ZSO nr 8 im. Stanisława Staszica jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego organizowanego przez Urząd Ochrony Danych Osobowych p.t.: "Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli". Ideą Programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze prywatności i danych osobowych.
Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.
Koordynator programu - Ewa Buchowicz
Szkolni koordynatorzy: Ewa Zych, Adam Marcinkowski

sport image

14.10.2018
13 października odbył się „XXIX Rajd Jesieni” w którym uczestniczyli uczniowie 35 gim i XLVII LO pod opieką p. Doroty Podkowskiej i p. Marty Supernat. Wspomagani piękną pogodą wędrowaliśmy z Łodzi do Aleksandrowa leśnymi szlakami prowadzącymi między innymi obok rezerwatu przyrody „Torfowisko Rąbień”. Mogliśmy podziwiać śródlądowe wydmy, zagajniki i przede wszystkim piękno jesiennej polskiej przyrody.

sport image sport image
sport image sport image

08.10.2018
W sobotę, 29 września 2018 roku, uczniowie klasy IIIa naszego gimnazjum wzięli udział w grze edukacyjnej, która odbyła się w ramach ogólnołódzkiego projektu Łódzkie Oblicza Niepodległej, realizowanego przez Muzeum Miasta Łodzi. Miejsce gry było dość nietypowe, bo Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej. Uczniowie, podczas rozwiązywania zadań, poznawali bohaterów, którzy wnieśli wkład nie tylko w odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale także w jej utrwalanie. Podsumowanie gry i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie organizatora, czyli w Pałacu Izraela Poznańskiego.
Opiekunowie projektu:
Hanna Karska-Buczek
Beata Gralewska

sport image sport image

02.10.2018
Dnia 27 września 2018 roku w sali konferencyjnej ZSO nr 8 odbyło się podsumowanie całorocznego projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur, który realizowany był w obecnej klasie IIIa w roku szkolnym 2017/2018 pod opieką pani Hanny Karskiej-Buczek – nauczyciela języka polskiego oraz pani Beaty Gralewskiej – wychowawcy klasy IIIa. Uroczyste spotkanie uświetnili swą obecnością pan dyrektor Wojciech Ulatowski, pani dyrektor Marta Supernat, pan Cezary Pawlak – prezes Towarzystwa Opieki nad Cmentarzem Starym, Łodzianin Roku 2016 oraz nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 199. Klasa IIIa przygotowała grupowe wystąpienia, podczas których uczniowie zaprezentowali plakaty i prezentacje multimedialne poświęcone wycieczkom odbytym w ramach projektu, a także przypomnieli najważniejsze wiadomości dotyczące wielokulturowej Łodzi. Wypowiedziom uczniów przysłuchiwało się jury w składzie: p. Teresa Stępniak, p. Beata Gralewska oraz p. Hanna Karska-Buczek. Zadaniem jurorów było wyłonienie najciekawszych prezentacji, które zostaną nagrodzone podczas uroczystości z okazji święta KEN. Spotkanie zakończyło się degustacją potraw różnych narodów, przygotowanych przez uczniów i rodziców klasy uczestniczącej w projekcie. Był to niewątpliwie najbardziej atrakcyjny i najsmaczniejszy punkt programu. Serdecznie dziękujemy Uczniom klasy IIIa oraz Ich Rodzicom za zaangażowanie w realizację projektu o wielokulturowej Łodzi. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Małgorzaty Walkowskiej za poświęcony czas i wspieranie działań projektowych.

sport image sport image
sport image sport image
sport image sport image

01.10.2018
W zeszłym tygodniu p. Kamil Dyjankiewicz, nauczyciel języka rosyjskiego i wychowania do życia w rodzinie, odwiedził siedzibę Dziennika Łódzkiego. Nasz rusycysta spotkał się z dziennikarzem i udzielił wywiadu na temat swojej wizyty w Moskwie. A oto efekt tego spotkania: link

sport image

18.09.2018
Ostatnią wycieczkę w ramach projektu edukacji regionalnej Łódź miastem czterech kultur, którego realizację rozpoczęto w roku szkolnym 2017/2018, klasa IIIa odbyła na cmentarz żydowski. Pani przewodnik opowiedziała uczniom o rytuałach związanych z pochówkiem wyznawców judaizmu, a następnie, podczas spaceru alejkami cmentarza, pokazywała groby Żydów, którzy zasłużyli się dla społeczności naszego miasta. Uczniowie oglądali macewy i poznawali ich symbolikę, zobaczyli także grób rodziców łódzkiego poety, Juliana Tuwima. Duże zainteresowanie młodzieży wzbudził nagrobek Izraela Poznańskiego, nazywany ostatnim pałacem fabrykanta. Ogromne wrażenie wywarło na uczniach pole gettowe, na którym spoczywają łódzcy Żydzi-ofiary Holokaustu. Wycieczka ta była nie tylko bardzo pouczającą lekcją historii, ale także tolerancji.
Opiekunowie projektu:Hanna Karska-Buczek, Beata Gralewska

sport image sport image
sport image sport image
sport image sport image
sport image sport imageWSZYSTKIE AKTUALNOŚCI Z LAT POPRZEDNICH
SĄ W ARCHIWUM

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl